Busworld Kortrijk Europe 20-25 Oct 2017

Sākums  /  Jaunumi  /  Busworld Kortrijk Europe 20-25 Oct 2017

No 20.-25. oktobrim Kortrijkā (Beļģija) norisinājās gadskārtējā starptautiskā autobusu izstāde BUSWORLD KORTRIJK EUROPE.

Busworld ir lielākā un vecākā specializētā izstāde autobusu nozarē pasaulē. Izstāde atspoguļo nozares jaunākās tendences un aptver trīs nozares: autobusus un autobusu ražotājus, aksesuārus, sabiedrisko transportu un tūrismu. Izstādes laikā notiek vairākas konferences, kurās tiek apspriesti autobusu ražotāju un operatoru interesējošie temati. Darba kārtībā ir arī vides aizsardzības jautājumi.

Autobusu Setra ražotāji  izstādē demonstrēja ilgi gaidīto 500. sērijas 2-stāvīgo TopClass autobusu Setra S 531 DT.

 

TopClass – Setra S 531 DT

 

TopClass – Setra S 515 HDH

 

ComfortClass – Setra S 511 HD

 

MultiClass – Setra S 415 LE business

 

EURO 6 dzinēja paraugs

 

Jaunākie tehnoloģiskie risinājumi drošākai braukšanai ABA 4:

Radara kontrolēta sistēma vienmēr skenē vietu, kas atrodas līdz 250 metriem no joslas autobusa priekšā. Pasaulē pirmā šāda veida sistēma ABA 4 reaģē arī uz gājējiem. Tādējādi sistēma papildus iepriekšējiem transportlīdzekļiem un stāvošiem šķēršļiem (piemēram, sastrēgumos) nosaka arī gājējus, kuru maksimālais attālums ir 80 metri.

Sistēma ABA 4 brīdina vadītāju, izmantojot vizuālos un akustiskus brīdinājuma signālus, un tajā pašā laikā daļēja bremzēšana ieslēdzas, ja vadītājs nereaģē. Sākotnējā daļējā bremzēšana dod vadītājam iespēju izvairīties no sadursmes, izmantojot pilnīgu bremzēšanu vai stūrēšanas manevru.Turklāt tā brīdina apdraudētos gājējus ar skaņas signālu.

ABA 4 būs pieejams no 2018. gada pavasara TopClass un ComfortClass 500 tūrisma autobusiem.    

 

Komfortablākai autobusu ekspluatācijai ērtāki sēdekļi un salona aprīkojums

Plašajā Setra stendā rūpnīcas pārstāvji uzrunāja apmeklētājus un iepazīstināja ar jaunāko produkciju un autobusu drošības sistēmām.

Izstādi apmeklēja arī pasažieru pārvadātāji no Baltijas valstīm un SIA “M.E.LAT-LUX” pārstāvji.

Bildes